Kar'da mıyım, zarar'da mıyım?

30.10.2017 00:57
İstedim ki bugüne kadar ki portföy'imi birlikte gözden geçirelim. Kâr'da mıyım, zararda mıyım? İlk günlerde ki amacım, burada farklı kulvarlarda ki insan mozaiğinden oluşan, eğitimli çekirdek kadronun içinden, bilgi hazineme bir şeyler aktarırken, fırsat buldukça kendi yaşanmışlıklarımdan belli kareleri sunabilmekti.

Şimdiye kadar kendi kategorimde var oluşumu fark ettirmek açısından, her geçen gün daha da gelişerek, içimdeki güzellikleri ve düşüncelerimi ortaya sunma, paylaşma, ustalığını gösterebilmiş miyim? Buna fırsat verilmiş mi? Doğrusu tam olarak kestiremiyorum!

Bundan sonra da kendini olduğundan farklı gösteren, sosyetenin şaşalı yaşamına hayran ve özentili kesimin, pembe tablolar ile sahnede boy göstermesinin acınası durumundan kendimi koruyabilecek miyim? Onların ikiyüzlülüklerine karşı direnebilecek miyim, onu da bilemiyorum!

Perde kapanıp ışıklar söndüğünde, yüzündeki maskeyi çıkarıp rafa kaldıran ve sonra az önce eğlendirdiği kalabalığın içinden tanınmadan çaresiz kendi karanlıklarına doğru gömülen insanlar gibi sahnede bu arenada sahte kahkahalar atabilecek miyim?

Başını yaslayabileceği elinden sıkı sıkı tutabileceği bir dosta sevgiye sevgiliye hasret, suçluluk ve pişmanlık yaşayan insanların elindeki kadehteki son yudumu içtikten sonra sahnenin ortasında yıkılıp biçare düştükleri dramatik tabloya halen üzülebilecek miyim?

Boşluk içinde serseri mayın gibi dolaşan ne düğü ne dediği ne yaptığı belli olmayan şizofren bir duruş sergileyen, az biraz da paranoyak muhteremlerin yalanlarıyla, baş edebilecek miyim? Onu da bilemiyorum.

Bazen aklımızın ve vicdanımızın, ellerimize ve beynimize hükmetmesine karşı duramıyoruz. Kendimize göre haksızlık yapıldığını hissettiğimiz yerlere bazen olumlu, bazen olumsuz yorumlar yazarak, duruş veya davranışlara tepkimizi koyuyoruz.
Ete süte karışmayan sessiz çoğunluğun sesi olmak gibi bir liderlik peşinde değil, içimdeki insan sevgisini korumak ve kollamak peşindeyim!

Kimi dostlar benden yana olurken, kimi dostlar düşüncelerime taraf oldu. İnsanoğlunun yaradılışı, Dünya'ya geliş sebebi için Allahın hikmetinden sual olur mu? Tabi ki olmaz. Öyleyse;" Mevlâ görelim neyler. Neylerse (elbet) güzel eyler..."   Hepinize selam ve sevgiler?                                                        
M.Talip Girgin
yorum ekle

Yorum Yaz

Diğer Haberler